Upravit stránku

MODERNÍ KUCHYŇ

Moderní kuchyň v kombinaci dřevodekoru a bílého lesku, zástěna v dekoru beton. Součástí kuchyně je i malé posezení pro dva, na kuchyň navazuje velká jídelna.

BYT PRO SVOBODNÉHO MUŽE

Požadavkem bylo zrekonstrovat druhé podlaží domu, kde má být ložnice, šatna, koupelna a velký spojený prostor kuchyně s obývacím pokojem. Hned na začátku navrhování jsme věděli, že dominantou kuchyně bude velký masivní dubový stůl, který se dá sundáním desky proměnit na kulečník. Domácnosti vládne mužská ruka,  barevnost  celého interiéru tomu odpovídá -  dřevo v tmavších tónech, modré tapety v ložnici, červená v koupelně a hnědé a šedé tóny na dveřích. V ložnici se nám povedlo přečalounit starý, ale velmi zachovalý ušák do stejné lesklé koženky jako je čelo postele. Majitel je vášnivý čtenář, takže knihovna je umístěna jak vedle krbu tak i v ložnici. Kuchyň je malá s pultem, kterému vévodí kávovar a barové židle pro ranní posezení u snídaně. Sedací souprava byla navržena obzvlášť pro odpočinek a lenošení, její výplň tvoří peří, takže je příjemně měkká.

MALÁ KUCHYŇ

KUCHYŇSKÁ LINKA na míru do malého prostoru
Zákaznice si přála novou kuchyň, do velmi malé místnosti. Dům je na vesnici, celý interiér je zařízen v přírodním duchu s použitím dřeva, stejně tak i chtěla kuchyň.

KUCHYŇ DO PŘEDSÍNĚ

Zákaznice požadovala výměnu malinké kuchyňské linky umístěné v předsíni bez oken. Vzhledem k tomu, že v bytě je v pronájmu, chtěla levnější variantu. Kuchyň  je bílá s pracovní deskou v imitaci betonu, za pracovní deskou jsme vymysleli vyvýšený pultík na odkládání koření a varné konvice, protože celá kuchyň je malá a díky tomu jsme si zvětšili úložný protor.

REKONSTRUKCE KNIHOVNY V SÁZAVCE

Díky milé paní knihovnici se malá obec Sázavka rozhodla pro rekonstrukci knihovny a zvětšení o jednu místnost. Knihovna je velmi využívaná místními obyvateli a slouží i pro pořádání výtvarných dílen pro děti a dalšímu setkávání. Chtěli jsme prostor barevný, proto v druhé místnosti bylo použito žluté PVC a stěny jsou vymalované tyrkysovou barvou. Zeď , kde sedí paní Eva a půjčuje knihy vášnivým četnářům, je vytapetovaná jemnou tapetou v odstínech bílé(kombinace mat/lesk).

KUCHYŇ S JÍDELNÍM STOLEM PRO MLADÝ PÁR

Sympatický mladý pár přišel s požadavkem na zařízení kuchyně a pomoci s výběrem jídelního stolu a židlí. Zvolili jsme dekor dřeva s bílým leskem a pracovní deska i zádová v tmavém antracitovém tónu pro kontrast. Do jídelní části v obývacím pokoji jsme zvolili dubový stůl s moderními čalouněnými židlemi.

BYT PLNÝ BAREV

Rekonstrukce celého bytu včetně změny dispozice. Majitelka si přála, aby v bytě bylo použito hodně barev, aby byt byl veselý. Dominantou kuchyně a i ložnice je velkoformátová tapeta. Koupelna byť malá, ale i tak plně funkční s velkým sprchovým koutem. Na WC se vešlo malé umyvadlo. Při vstupu do bytu si můžete odložit kabát na věšák z bříz a dále pokračovat do hlavního obytného prostoru - kuchyně spojené s obývacím pokojem. Byt je malý, nicméně plní všechny funkce. Původní dispozice bytu 3+1 se rekonstrukcí změnila 4kk, protože majitelka potřebovala 2dětské pokojíčky a ložnici, i za cenu toho, že bude úplně maličká. Cílem bytu nebylo vytvořit hezký interiér z drahých materiálu, ale že i s malým rozpočtem sed á hezky bydlet. Např.židle jsou staré repasované z půdy, nově očalouněné, věšák podomácku vyrobený a sektorová kuchyň doplněná o prvky z lamina.

GARSONKA 15m2

Zařídit garsonku, která má obytný prostor včetně předsíně pouhých 15m2 není jednoduché. Majitelka si pořídila garsonku v Praze, kde kvůli pracovním povinnostem zůstává cca 2-3dny v týdnu. Chtěla kompletní vybavení spotřebičů jako je rpačka, myčka, lednice, trouba s varnou deskou, televize. Museli jsme vyřešit úložné prostory. barevně je celá místnost laděna do světlých odstínů - bílá v kombinaci přírodního dubu.

NÍVRHY - VIZUALIZACE

1
2
3
4
5
6
7
Nahoru